Hľadať: 
velux   fakro   roto     juta   tyvek   dörken

Strešné okná - Strešné okná VELUX

Akčný tovar v kategóriách:  Okná a výlezy VELUXLemovanie k oknám VELUXMontážne doplnky VELUXOvládanie okien VELUXRolety a žalúzie VELUXSvetlovody VELUXStrešný balkón a terasaSolárny kolektor VELUX

Strešné okná VELUX

VELUX - strešné okná

Strešné okná VELUX

Základnými prvkami systému VELUX sú strešné okno a lemovanie. Lemovanie zaisťuje dokonalé a vodotesné osadenie strešného okna do strechy. Pri montáži doporučujeme použíť ďalšie montážne doplnky – manžetu z hydroizolačnej a parotesnej fólie, ktorá zabezpečí kvalitnú izoláciu okna. Pre reguláciu svetla a tepla ponúkame širokú škálu roliet a žalúzií, ktoré zároveň dotvoria atmosféru vášho domova.

Strešné okno VELUX je originál

Už viac ako 60 rokov pomáha spoločnosť VELUX ľuďom na celom svete využiť čo najlepšie všetky možnosti, ktoré im ponúka bývanie v podkroví. Či už rekonštruujete starý podkrovný byt alebo staviate úplne nový, ponúkame vám atraktívne riešenie, ktoré predstavujú strešné okná. Vďaka využitiu strešných okien presvetlíte tmavé podkrovné priestory tak, aby zodpovedali aj tým najnáročnejším požiadavkám modernej bytovej architektúry.
Kyvné alebo výklopno-kyvné okná?

Kyvné okná umožňujú lepšie využitie priestoru pod oknom. Madlo je ergonomické a umiestnené na ľahko dostupnej hornej strane okna. Výklopno-kyvné okná majú ovládaciu kľučku na spodnej strane krídla a sú optimálne v prípade, že je okno umiestnené v streche s miernym sklonom, alebo pri vyššej pomúrnici. Výklopno-kyvné okná sa otvárajú von a poskytujú neobmedzený výhľad.
Drevo alebo polyuretán?

Strešné okná VELUX dodávame v troch povrchových úpravách.
Drevené okná sú upravené vodou riediteľným lakom v jednej alebo dvoch vrstvách, ktorý chráni vonkajší povrch okna.
Polyuretánové okna s dreveným jadrom nevyžadujú údržbu a sú obzvlášť vhodné do miestností s vyššou vlhkosťou a tam, kde s interiérom lepšie korešponduje ich biela farba a elegantný vzhľad.

Kyvné strešné okná VELUX

Kyvné strešné okná umožňujú lepšie využitie priestoru pod oknom. Možno je inštalovať do strechy so sklonom od 15 ° do 90 °. Otočenie skla o 160 ° umožňuje jednoduché čistenie. Všetky kyvné strešné okná sú vybavené ventilačnou klapkou, v prípade okná GZL ventilačnou štrbinou, určenou na vetranie aj cez zavreté okno, a to bez ohľadu na priazeň či nepriazeň počasia.

Výklopné strešné okná VELUX

Výklopné strešné okno s ovládacou kľučkou v spodnej časti krídla. Otvárací mechanizmus umožňuje krídlo fixovať v otvorenej polohe v uhle až 45 ° (u GHL a GHU max 30 °). Okno je naviac v hornej časti krídla vybavené madlom, ktoré slúži na ovládanie ventilačnej klapky a na pretočenie krídla o 160 ° pri umývaní vonkajšej strany okna. Výklopné strešné okno je vyrobené z lepeného dreveného profilu s dvojvrstvovým lakovaním (GPL a GHL) alebo s polyuretánovou úpravou (GPU a GHU).

Strešné okná VELUX s integrovaným elektrickým ovládaním
 Kyvné strešné okno s ventilačnou klapkou. Okrem už zabudovanej funkcie elektrického ovládania okna je možné do systému napojiť ďalšie elektricky ovládané doplnky - vonkajšie aj vnútorné.

Strešné okná VELUX sú dodávané v troch úpravách; BASEfinish, TOPfinish ® a EVERfinish ® a manuálnym aj elektrickým ovládaním.

Doplnky k strešným oknám VELUX:

- Lemovanie pre skladanú aj plochú strešnú krytinu
- Montážne doplnky
- Ovládacie prvky
- Zaťieňujíce doplnky

Spoločnosť VELUX sa neustále snaží o zlepšenie životných podmienok v podkroví, ktoré by malo byť plné denného svetla a čerstvého vzduchu. Výrobný sortiment spoločnosti preto tvoria rôzne typy strešných okien, svetlovody, rolety, žalúzie a montážne doplnky a ovládacie systémy vrátane solárnych. VELUX poskytuje tiež riešenie pre ploché strechy. Výrobné závody spoločnosti sa nachádzajú v desiatich krajinách sveta, jej obchodnej organizácie potom vo viac než 40 krajinách. Skupina VELUX zamestnáva približne deväť tisíc pracovníkov, asi tri tisícky z nich pracuje priamo v Dánsku. Majiteľom skupiny je VKR Holding, ktorý vlastní rodina zakladateľa spoločnosti. Väčšina akcií holdingu patrí rôznym charitatívnym nadáciám spoločnosti VELUX.